جنبش سبز باید کارگران معترض را با خود همراه کند.آیا غیر از این است؟

در چند روز اخیر خبرها حاکی از آن بودیم که کارگران معترض خواهان آزادی رهبران جنبش سبز بودند.

از طرفی اکثر انقلاب ها با وجود کارگرانی که دست به اعتصاب زده اند، به پیروزی رسیده است.از جمله اعتصاب کارگران نفت آبادان.یا همراهی کارگران مصر با جنبش مردمی مصر.ولی من چنان شوقی در جنبش سبز برای همراه کردن کارگران یا جنبش، و یا همصدا شدن جنبش سبز با اعتصابات کارگری و دفاع از حقوق آنها نمیبینم.

هیچ یک از سران جنبش، مشاورین و یا همراهان جنبش توجه قابل قبولی به حرکات اعتراضی کارگران ندارند.

یک نمونه ی کوچک هم در بالاترین ذکر کنم.ویدئویی که مربوط به منصور اسانلو بود حتی داغ نشد.

جنبش سبز به گفته ی میرحسین موسوی باید در تمام اقشار جامعه گسترش یابد تا روز به روز نیرومند تر شود.

این وظیفه ی ماست که قشر ها و طبقات مختلف جامعه را با جنبش همراه سازیم.

بیایید در تظاهرات 17 اسفند یادی از اسانلود بکنیم و از اعتراضات کارگران به حقوق عقب افتاده ی خود دفاع کنیم

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

4 پاسخ برای جنبش سبز باید کارگران معترض را با خود همراه کند.آیا غیر از این است؟

 1. ebrahim :گفت

  دوست عزیز من ماه ها روی این مسئله یعنی همراه کردن جنبش های کارگری با مبارزات مدنی در حال حاضر بررسی کردم. و به نکات جالب و نتیجه گیری هم رسیددم که بخشی را برای شما هم مینویسم.
  ابتدا رهبران این مبارزات مدنی (جنبش سبز) در سطح سمبلیک ، دارای نگرش اصلاح طلبانه هستند نه انقلابی که این در سطح میانی یعنی راه سبز امید و مشاوران که این روزها نقش هادی جریان هستند هم کاملا مشاهده می شود، این جریان یک حد جدی برای برناممه های خود دارند که آن حفظ نظام می باشد ، این حفظ نظام را در سخنان مهاجرانی به صورت عریانتر می توان دید که مخاطبان جنبش سبز هم گروهی انتقاد شدید به آن داشتند . این حدود کاملا نوشته و بیان شده است هرچند بدن جنبش دوست ندارد آن را بشنوند و ببینند .
  اصلاح طلبان خارج حکومت همیشه تلاش میکند تا سطح اعتراضات را به اندازه ای نگاه دارد که شیب آن چنان تند نشود که به سقوط کامل نظام بینجامد؛ نمونه آن کنترل اعتراضات مردی به صورت هفتگی برای جلوگیری از مداوم شدن آن و برنامه گذاری زمانی برای قابل کنترل بودن از طرف نظام و خودشان… توجه نکردن به شعار های مردم و عدم انتشار و پیگیری این خواسته ها که بیان می شود و… یکی دیگر از این سیاستها حمایت نکردن از اعتراضات کارگری و اعتصاب های عمومی است چون با پتانسیل موجود اگر حمایت از اعتراضات کارگر وارد خواسته های حوزه عمومی شود سرعت رادیکال شدن و ایجااد امید بلقوه برای سقوط کامل نظام را به حداکثر میرساند و بنا بر سوابق تاریخی و نمونه مصر که آخرین میخ به تابوت مبارک اعتصاب کارگران بود از آن به شدت پرهیز میکنند و در بیان و رفتار با سکوت و بی مهری از آن میگذرند.
  بنا بر مشاهدات ، نیروی فکری و هدایت گر در سطح خیابانها در دست نیروهای طرفدار سقوط است که می توان از نوع شعارها به این نتیجه رسید و این تنها راه است برای همراه کردن کارگران در جنبش یعنی به کار بردن شعارهایی که اعتراضات کارگری را در بر بگیرد و اطلاع رسانی آن در جامعه و لایه های کارگری که من یفین دارم با سرعتی بسیار چشمگیر به توان جنبش و پیوستگی آن با قشر زحمتکش جامعه خواهد انجامید

 2. ابله :گفت

  دوست عزیز من ماه ها روی این مسئله یعنی همراه کردن جنبش های کاارگری با مبارزات مدنی در حال حاضر بررسی کردم. و به نکات جالب و نتیجه گیری هم رسیددم که بخشی را برای شما هم مینویسم.
  ابتدا رهبران این مبارزات مدنی (جنبش سبز) در سطح سمبلیک ، دارای نگرش اصلاح طلبانه هستند نه انقلابی که این در سطح میانی یعنی راه سبز امید و مشاوران که در این روزها نقش هادی جریان هستند هم کاملا مشاهده می شود، این جریان یک حد جدی برای برناممه های خود دارند که آن حفظ نظام می باشد ، این حفظ نظام را در سخنان مهاجرانی به صورت عریانتر می توان دید که مخاطبان جنبش سبز هم گروهی انتقاد شدید به آن داشتند . این حدود کاملا نوشته و بیان شده هرچند زیاد بدن جنبش شنیدن آن را دوست ندارد، همیشه تلاش میکند تا سطح اعتراضات را به اندازه ای نگاه دارد که شیب آن چنان تند نشود که به سقوط کامل نظام بینجامد؛ نمونه آن کنترل اعتراضات مردی به صورت هفتگی برای جلوگیری از مداوم شدن آن و برنامه گذاری زمانی برای قابل کنترل بودن از طرف نظام و خودشان… توجه نکردن به شعار های مردم و عدم انتشار و پیگیری این خواسته ها که بیان می شود و… یکی دیگر از این سیاستها حمایت نکردن از اعتراضات کارگری و اعتصاب های عمومی است چون با پتانسیل موجود اگر حمایت از اعتراضات کارگر وارد خواسته های حوزه عمومی شود سرعت رادیکال شدن و ایجااد امید بلقوه برای سقوط کامل نظام را به حداکثر میرساند و بنا بر سوابق تاریخی و نمونه مصر که آخرین میخ به تابوت مبارک اعتصاب کارگران بود از آن به شدت پرهیز میکنند و در بیان و رفتار با سکوت و بی مهری از آن میگذرند.
  بنا بر مشاهدات ، نیروی فکری و هدایت گر در سطح خیابانها در دست نیروهای طرفدار سقوط است که می توان از نوع شعارها به این نتیجه رسید و این تنها راه است برای همراه کردن کارگران در جنبش یعنی به کار بردن شعارهایی که اعتراضات کارگری را در بر بگیرد و اطلاع رسانی آن در جامعه و لایه های کارگری که من یفین دارم با سرعتی بسیار چشمگیر به توان جنبش و پیوستگی آن با قشر زحمتکش جامعه خواهد انجامید

  • shahin22 :گفت

   برای دعوتنامه باید وبلاگ داشته باشید
   داری؟
   لینک وبلاگت رو برام بگذار
   و باید آدرس ایمیلت هم در وبلاگت موجود باشه

 3. ابله :گفت

  فکر کنم کامنت دیروزام به علت مشکل در اینترنت من ثبت نشد شاید هم شد شما تعیید نکردید، در هر صورت باز گذاشتم اش.
  و یک در خواست داشتم اگر دعوتنامه بالاترین دارید از من دریغ نکنید
  fireproof.e@gmail.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s