اصل غافلگیری برای تجمعات اعتراضی

همانگونه که این روزها شاهد هستیم، در روزهای اعلام شده توسط جنبش سبز برای تظاهرات خیابانی، حکومت با پادگانی کردن شهرها از ساعات قبل از آغاز تجمع، تا حدود زیادی میتواند از ایجاد هسته های بزرگ و تجمعات اعتراضی جل.گیری کند.

آن ها از همین امروز برای سه شنبه ی آینده برنامه ریزی میکنند، نیروهای خود را بازیابی و شارژ میکنند و تمام توان خود را برای سه شنبه ی هفته ی آینده به کار میگیرند.با این رویه هر بار که معترضین به خیابان ها بیایند، نیروهای حکومتی آمادگی کامل برای مقابله را دارند و در نتیجه با تمام هزینه ی سیاسی و آبروریزی ای که از رژیم میشود، با این حال جنبش حرکتی رو به جلو نخواهد داشت.پیشنهاد من این است.از امروز تا روز چهارشنبه سوزی، هر روز برای جنبش سبز روز احتمالی تظاهرات اعلام شود.مردم بعد از ظهر ها ساعت 5 به خیابان بیایند و اگر نیروهای سرکوبگر در محل نبودند، هسته های تجمعات شکل بگیرد و حرکت ها آغاز شود.رفته رفته رهگذران هم به آنها خواهند پیوست و این در حالیست که حکومت غافلگیر شده و تا رسیدن نیروهای سرکوبگر خیابان ها و مراکز محل تجمع در دست مردم است و تعداد زیاد معترضات جلوی هرگونه برخود خشن و پراکنده سازی را میگیرد.دقیقا مانند همان چیزی که در عاشورای سال گذشته اتفاق افتاد.

البته این یک روی سکه است.از طرفی امکان دارد با اعلام این طرح حکومت همه روزه به نیروهای خود اعلام آماده باش دهد و هر روز شاهد پادگانی شدن خیابان ها و حکومت نظامی باشیم.این هم باز به نفع جنبش است، چون در این صورت شاهد فرسایش شدید نیروهای سرکوبگر تا پایان سال و روز حساس چهارشنبه سوری خواهیم بود.

لطفا نظرتان را در این مورد اعلام کنید.امیدوارم پیشنهاد این حقیر مورد توجه سران جنبش و مشاورین آقایان کروبی و موسوی قرار گیرد

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

11 پاسخ برای اصل غافلگیری برای تجمعات اعتراضی

 1. reza :گفت

  پیشنهاد خوبی است ایکاش بتونیم تظاهرات رو به سمت نماز جمعه هم بکشونیم خانه امن آنهارا ناامن میکنیم. خاهش میکنم روش فکر کنید.شعار مرگ بر دیکتاتور در نماز جمعه دیوانه کننده است.اگه تعدادمون زیاد باشه یک سیلی محکم توگوش جنتی و …. خواهد بود. من تعجب می کنم چرا از تجربه مصر و …. استفاده نمی کنیم رژیم ما ظاهرا اسلامی است راه مبارزه با اونم همین روشها باید باشه . از طریق نماز جمعه سقوط دیکتاتور به سه ماه نمی کشه.متاسفانه تو این زمینه کم کاری داریم.

 2. ناشناس :گفت

  دوست عزیز من این پیشنهاد را در روزهای 25 تا 30 اسفند بارها و بارها برای آقای سازگارا، سایت کلمه و ……… فرستادم. پیشنهاد کرده بودم که از یکم تا 29 اسفند هر روز به مدت چند ساعت پیاده روی داشته باشیم. همه بیایند اگر توانستیم شعار بدهیم که برنده بسیار خوش شانسی بوده ایم. اگر نتوانستیم حداقل نیروهای حکومتی را خسته کرده ایم و اگر سی روز هر روز مردم نیروهای سرکوبگر را ببینند ترسشان میریزد و نیروهای سرکوبگر نیز خسته میشوند. اما متاسفانه گویا آقایان چون در ایران نیستند شرایط را نیز درک نمیکنند. باید متوجه باشیم که کار بزرگی در پیش داریم. اگر بخواهیم به نتیجه برسیم باید این حداقل کاری که میتوانیم انجام بدهیم را انجام بدهیم.

 3. parvaz :گفت

  besyar movafegham

 4. mobarez :گفت

  با سلام
  دوست عزیز کاملا موافق هستم. این صحنه آرایی ها برای نظام هزینه بسیاری دارد چه مالی و چه هزینه های ریزشی برای افراد حکومتی و حتی خود بسیجیها.
  بهتر است طبق یک برنامه مدون با مردم برای امتحان و محک زدن نظام حداقال هفته ای سه روز و بیشتر تجمعات اعلام گردد که اگر پشت سر هم باشد نتیجه بهتری خواهد داد. در صورت تداوم نیروهای سرکوبگر سریعتر خسته و سرخورده خواهند شد و راحت تر با انها مقابله خواهد شد.
  عامل دیگری که باید به آن توجه داشت گستردگی اعتراضات در سطح تهران می باشد. به عنوان نمونه باید حداقل 4 نقطه استراتژیک در تهران معرفی نمود که حداقل خطوط ویژه اتوبوس را داشته باشد و مملو از ترافیک باشد تا لشکر کشی و جابجایی سرعت کمی داشته باشد.
  همچنین باید این تجمعات در شهرهای دیگر هم وجود داشته باشد تا امکان اعزام نیرو از شهرستان به تهران وجود نداشته باشد.

 5. ایران آزاد :گفت

  دوست عزیز بعد 10 اسفند هممون به وضوح میبینیم که تعداد کسانی که با طرح سه شنبه های اعتراض مخالفند بیشتر و بیشتر شده اما واقعا من نمیدونم این آقایون نظر مردم رو نمیبینند یا یه جور دیگه فکر میکنند مردم الان از دو جهت پتانسیل بالایی دارند یکی زندانی شدن رهبرانشون یکی هم شوق رسیدن به ایران آزاد. به نظرم ما باید تا قبل عید یه برنامه منسجم بریزم وگرنه اگه بخوره به تعطیلات عید از این حکومت خونخوار هر کاری بر میاد.بایستی شورای هماهنگی رو تحت فشار بذاریم تا یه فراخوان به درد بخور بدن

 6. ایرانی :گفت

  آخه با گرفتن موسوی و کروبی ، ما که دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم.باید یکبار برای همیشه بگیم از 17 تا 24 قرار راهپیمایی می گذاریم.مصر و تونس هم به همین سبک موفق شدند.

 7. سهراب :گفت

  از 17 تا 27 اسفند در 5 تا میدان اصلی تهران (فقط تو رو خدا بی خیال میدان ازادی بشید)+ با تمرکزی زیاد چه از لحاظ روانی یا به طور فیزیکی روی شهر کرج باشداین شهر موقعیت خاصی دارد وچند برابرموثر است.

 8. امید :گفت

  فراخوان تظاهرات پیوستۀ خیابانی هر روز از سه‌شنبه ۱۷ اسفند تا ۲۴ اسفند
  http://textpaste.info/?p=731

 9. کامبیز :گفت

  این هم یک پیشنهاد:

  پیشنهاد میشود برای زنده ماندن جنبش هر وقت که میخواهید در سطح شهر ظاهر شوید یک کیف مدارک با خود بر دارید به نشانه قطعی مخالفت با جمهوری اسلامی. در اینده هم میتوانیم با هماهنگی قبلی در یک زمان معین قلم وکاغذ را از کیف ها در بیاوریم و رای *نه* خود به جمهوری اسلامی را روی ان نوشته و در سطح شهر بر روی زمین انداخته و بدین ترتیب رفراندوم در باره جمهوری اسلامی را انجام دهیم. با فیلمبرداری از این عملیات میتوانیم پژواک بزرگی از این اکسیون در سطح جهانی به دست اوریم.
  قبل از هر چیز روش های دیگری که تا به حال برای مبارزه مدنی پیشنهاد شده اند مانند: اسکناس نویسی، شعار نویسی، تظاهرات پراکنده، کم کاری وغیره. همه این روش ها یک مانع بزرگ در شرایط سیاسی کنونی ایران دارند. همه کمابیش خارج از روال عادی روزمره هستند وبرای اجرای انها باید کمابیش ریسک هایی کرد.
  در روش «نهضت کیف» شما در حالی که زندگی روزمره خود را میگذرانید، یک مبارزه بسیار اشکار و نمادین و در معرض انظار شهروندان کشور و مردم جهان را دارید انجام میدهید.
  قبل از هر چیز اگر مردم بگویند که حال وحوصله یک کیف با خود برداشتن را ندارند و یا روش های بهتری وجود دارد ، ما خوشحال میشویم که ما را هم از انها اگاه کنند. اما اگر میترسند که عواقب امنیتی ویا محرومیت های شغلی برایشان بوجود اورد باید گفت که انصافا این روش از همه روشهای دیگر کم خطر تر است. البته ممکن است که برخی هم بگویند این کار یک کمی مسخره به نظر میاید ویا ریختن کاغذ در خیابان کار درستی نیست. پاسخ در اینجا اینست که ما با داشتن اینچنین دولت مسخره ای از هیچ اکسیونی نباید خجل باشیم ودر ضمن قدیم ها حتی از هلیکوپتر هم اعلامیه کاغذی پرت میکردند و این کاغذ جمع شدن در سطح خیابان چیز زیاد ناجوری نیست . دولت دزد هم مجبور میشود رفتگران بیشتری استخدام کند. ( در نتیجه دولت بابد پول بیشتری حداقل در این زمینه خرج کند). حداقل صنف کاغذ فروش و کیف فروش باید از این اکسیون جانبداری کنند.
  مزیت های این نهضت: 1ـ میتواند بدون لطمه زدن به زندگی روزمره اجرا شود. 2ـ مردم از اجرای ان خسته نخواهند شد زیرا زحمت بسیار کوچکی است. 3ـ قابلیت اجرای میلیونی را دارد. 4ـ اثری شبیه رفراندوم دارد. چه اینکه اثر اماری ای که از جهت جهش ناگهانی کیف به دستها مشهود میشود.(مثلا قبل از شروع اکسون 10% و پس از شروع 90%). چه اینکه با برداشتن یا برنداشتن کیف در روزهای معین (که البته مثلا رئیس شورای ملی انتخابی در خارج در اینده چگونگی ان را اعلام میکند) مردم حداقل میتوانند رای بله یا نه خود را در مورد موضوعات مختلف، با این روش نشان دهند. 5ـ میتواند نقش شعار و رای را هم به عهده بگیرد. بدین جهت که امکان این را هم فراهم میکند که مردم نامحسوس کاغذی را در کیف با خود بردارند و با یک عملیات هماهنگ شده رای خود را وشعار خود را سر یک ساعت معین روی کاغذ نوشته و در خیابان رها کنند. تصور کنید که این چه اثر شگرفی روی خود مردم خواهد گذاشت زمانیکه یکباره میلیون ها برگ کاغذ مثلا با رای «نه» به جمهوری اسلامی، در کف خیابان پخش شده اند و مردم با موبیل های خود از ان فیلمبرداری کرده اند واین فیلم ها در سطح جهانی هم پخش شود. جالب اینست که امکان تکرار اینچنین اکسیونی برای همیشه وجود دارد.
  در اینجا باید توجه داشت که ممکن است اصلا تظاهرات و فعالیت های سیاسی که جان وامنیت عده ای از شهروندان را هم به خطر میاندازند، اضافی و نا لازم شوند. به جای شرکت کردن پر خطر عده ای از مردم در چنان مبارزاتی، با کاهش خطر همه شهروندان در مبارزاتی بیخطر و متداوم شرکت میکنند. تظاهرات کلاسیک در اصل مال کشور های دمکرات است که در ان عده ای با امدن به خیابان خواسته خود را اشکارتر میکنند. اینجور تظاهرات در کشورهای دیکتاتوری فقط باعث کشتار و گروگان گیری از مردم توسط این دولت ها میشود.وضع ما در اینجا فرق های بزرگی دارد. اول اینکه جمعیت مخالفان رژیم بالای 95% است. دوم اینکه رژیم میداند جلوگیری نکردن از تظاهرات باعث شکل گیری عملیاتی برای سرنگون کردن رژیم از سوی مردم میشود. در اینجا ما باید سعی کنیم از دو موضوع هوشمندانه استفاده کنیم. اول اینکه تعداد ما اکثریت تمام جامعه است و دوم اینکه تمام جهان کمابیش به اتفاقات ایران نظر دارد. ما باید فقط سعی کنیم که به دنیا دائما نشان دهیم این رژیم گروگانگیر مردم ایران است و بس. چنانچه این رژیم حمایت نامستقیم اکثر کشور های جهان را که به خاطر بیوطنی وفروختن مفت منافع ایران ایجاد شده است از دست بدهد، مطمئنا نمیتواند مدت زیادی دیگر دوام یابد.
  البته این دولت هیولای حیله گر هم مینشیند فکر می کند چگونه میتواند جلوی اینکار را بگیرد. جلوی اعتصابات را با ترساندن از اخراج وغیره میگیرد. جلوی تظا هرات را با سرکوب خیابانی و زندانی کردن وشکنجه و اعدام و کهریزکی کردن میگیرد. اما در اینجا دیگر همچنین امکاناتی را به ندرت پیدا میکند. اقداماتی که احتمالا میتواند انجام دهد1ـ اعلام کند که برداشتن کیف با خود ممنوع است. 2ـ گشت بسیج و پلیس را به ایجاد مزاحمت ویا دستگیری دارندگان کیف و یا جریمه کردن مردم کیف به دست موظف کند. 3ـ اگر این کارهایش به جایی نرسید مثلا اعلام کنند که مردم به نشانه حمایت از دولت کیف با خود برداشته اند. 4. حیله های دیگر…… در اینجا مشاهده میشود که هر کدام از این حیله های دولت مانند تف سر بالا میباشند و یا نمیتوانند کاربردی داشته باشند ویا به راحتی به وسیله خود مردم یا بهتر از ان به وسیله هدایت منتخبان انها درخارج از کشور با اعلام اکسیون های کیفی هوشمندانه دیگر، میتوانند خنثی شوند. خلاصه اینکه اگر مردم همه از وجود چنین امکانی اگاهی پیدا کنند ارزش شروع کردن را به هر حال دارد.

 10. اصغر سگ پز :گفت

  باید با پیگیری میارزات میهنی خود راه را برای نفس کشیدن این رژیم ببندیم وهر گونه مسامحه وتعلل را کنار بگذاریم و با
  همیاری وهمراهی یکدیگر راه برای پیروزی این جنبش عظیم هموار کنیم امید است که این ملت به خواسته بزرگ خود وهدف تابناکش ازادی ولستقرار حکومت مردم دست یابد

 11. sheeva :گفت

  سلام امیدوارم که بالاخره مسئولین و روسای مملکتمون به عقل رسیده باشند و دست از بازی کردن با نیروی اتمی‌ کشیده باشند. این ژاپنیها که انقدر وارد بودند بدبخت شدند حالا چه برسد به ما که کارشناسانمون یه سری روسی هستند که مثل چینیها و ژاپنیها به خدا ایمان ندارند حالا چطور میشه دلشون به حال ما بسوزه.این همه نفت داریم این همه سد داریم اما تا مردم را به پودر تبدیل نکنند ول کن نیستند. من فدای ولایت فقیه و رهبرم نه این دولتیها.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s