هشدار در مورد نامه فرماندهان سپاه!

در خبر ها آمده است که جمعی از فرماندهان سپاه طی نامه ای به فرمانده ی کل سپاه (جعفری) خواهان موافقت ایشان با عدم دستور استفاده از سلاح گرم در برابر تظاهرات مردی شده اند.
حال دو روی سکه را ببینیم.یک نظریه میتواند این باشد که فرماندهان سپاه با بررسی اوضاع منطقه به این نتیجه رسیده اند که فروپاشی نظام نزدیک است و برای آنها بهتر است که هرچه زودتر به صف مردم معترض به نظام بپیوندند.در این صورت میتوان امیدوار بود که به زودی و در روزهای آتی حرکت مردمی و جنبش سبز به نتیجه خواهد رسید.که این شاید بهترین خبر برای جنبش سبز از زمان شکل گیری تا بحال باشد.
نظریه دوم ولی بسیار پیچیده و خطرناک است.
با توجه به کشته شدن دو تن از معترضان در جریان تظاهرات 25 بهمن، و دستپاچه گی حکومت برای مصادره ی این دو شهید و شروع بازی مظلوم نمایی و خشن نشان دادن چهره ی معترضان (به این بهانه که این دو تن طرفدار حکومت بوده و توسط معترضان به قتل رسیده اند) میتوان به این نتیجه رسید که انتشار این نامه شروع یک بازی بسیار خطرناک است.سپاه با انتشار این نامه قصد دارد از هم اکنون مسئولیت هرگونه تیر اندازی را در روز 1 اسفند از خود صلب کند.از دیگر سوی با متشنج کردن جو تظاهرات و ترور تنی چند از نیروهای سپاهی و بسیجی(ترجیحا افراد رده پایین تر) این اتهام را متوجه معترضین و رهبران جنبش سبز کند.که در این صورت دستی باز برای هرگونه حمله به رهبران جنبش سبز و هرگونه برخورد شدید و خشونت بار با تظاهرات بعدی معترضان خواهند داشت.در بازی شطرنج حربه ای وجود دارد به نام «قربانی پوزیسیونی» که در آن میتوان با قربانی کردن یک مهره از خود به مقاصدی بالاتر و بهتر برای پیروزی هرچه سریعتر بر رقیب دست یافت.
هوشیار باشید و این دو نظریه را تحلیل کنید.این دو روی سکه بود که هر کدام جنبش سبز را به سمتی سوق میدهد.
یکی به سوی پیروزی زود هنگام، و دیگری به سوی بازی ای سخت و خشن با تلفات بسیار زیاد.لطفا شتابزده عمل نکنید و هر حرفی را به سادگی باور نکنید.

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

18 پاسخ برای هشدار در مورد نامه فرماندهان سپاه!

 1. روزبه :گفت

  عالی بود. از این نظام حیله‌گر تر بعید است در تاریخ وجود داشته باشد.
  -سپاه یکی نیست. بخشی از آن ممکن است آن را گفته باشد، ولی بخش دیگر کار دیگری بکند.
  -بازی پلیس خوب و پلیس بد. یعنی بخواهند یک ۲۰ سال دیگر ما را همچون اصلاح طلبی با سپاهی خوب و سپاهی بد سر کار بگذارند. (منظور مزدور بودن اصلاح طلبان نیست، بلکه شیوه سرکاری است)
  -به مردم در خیابان شلیک نمیکنیم. فقط آنها را دستگیر کرده با سلام و صلوات به زندان میبریم و آزار و شکنجه میدهیم.
  -۲۵ بهمن و ۱ اسفند آینده نشان میدهد که نظام شدیدا به ترس افتاده است. به همین دلیل برای آرامش مردم به هزار راه تمسک خواهند جست. مثلا این میگوید به مردم شلیک نمیکنیم، آن دیگری مردم را شدیدا تهدید میکند. برخی از مردم هم ممکن است بخود بگویند: حالا که بخشی از سپاه برای ما دلسوزی میکند، پس در خانه بمانیم، خوشان موضوع را حل خواهند کرد یا خودشان پدر هم را در خواهند آورد (باور کنید مردمی که از این گونه فکرها میکنند کم نیستند)

  نظام به مرحله جدیدی از سقوط رسیده است. حیله‌ها بکار خواهد برد. مردم نباید از خواسته‌های خود دست بکشند. یعنی از لحاظ عمل و اقدام ما اصلا مهم نیست که بخشی از سپاه این را گفته باشد یا نگفته باشد.

 2. rad :گفت

  dar tayide harfe doste aziz va agaham,dost daram khater neshan konam ke ba kami fekr va negah kardan be sabegheye sepah va sardaran sepah va jostojo dar risheye vojodie sepah kamelan mashhood ast ke shayad dar borheyi az enghelabe sabze mardome iran zamin,dasteyi az in ghome vahshi joda shavand va be safe mardom bepeyvandadn ama motmaen bashid ke hargez in vatan foroshan, va ghatelan royeshan ra be mardom nakhahand kard

 3. Ana :گفت

  دوست عزیز

  اول که تحلیل بسیار جالبی‌ بود. ممنون.هیچ کدومش به ذهن من نرسیده بود.

  ۲ مساله که البته ربطی‌ به متن نداره. یکی‌ اینکه سلب با سین درسته و دیگه اسم وبلاگ هست که people چون اسم جمع هست s نمیگیره.

 4. NEDAYE AZADI :گفت

  عزیزان سلام منم می تونم این نظر رو بدم با توجه به هزینه های گسترده ای که این رژیم در زمینه ساختار امنیتی سپاه خرج کرده و شیو ه های نوین اطلاعاتی بعید می دانم کسی در سپاه جرات این کار را داشته باشد و هر کس هم باشد ترجیح می دهد به خاطر ترس از جانش حرفی نزند . پسر دایی بنده در یکی از یگان های سپاه مناطق تهران است او برای من تعریف کرده که نیرو هایی از کشور های اطراف آورده اند که فقط برای سرکوب ها استخدام شده اند و اصلا ما نمی دانیم کجایی هستند و او به من گفته که سپاه و بسیج چگونه مغز ها را در یگان های خود شستشو می دهند و کاری بر سر جوان مردم می آورند که در هنگام اضطرار دیگر مادر و پدر خود را هم نمی شناسند انگار که مست شده و از خود بی خود می شوند . بنده خودم به عینه مشاجره 2 برادر را که یکی در نیروی بسیج و دیگری در طیف سبز حضور داشت را دیده ام . این را هم به عرضتان برسانم که هر بسیجی به طور قطع ماهیانه 500 هزار تومان به حسابش واریز می شود این مبلغ بدون مزایا و تسهیلات است . فی الحال ما باید چه کنیم ؟ بله ما نباید بترسیم آزادی بهایی دارد که من به شخصه خواهم داد حتی خونم را برادر تو هم همراه شو دستم را بگیر تا لحظه ای که آزاد شویم . یک شنبه منتظرتان می مانم ای دختران و پسران ایران زمین همه جای ایران میدان آزادی دارد .
  پیروز باد جنبش سبز

 5. حامی دمکراسی :گفت

  در هر حال مسئولیت کشتار مردم با سپاه و بسیج و در نهایت با دیکتاتور مادم العمر خامنه ای جنایت کار است وبا اعلامیه صادر کردن هیچگونه مسئولیتی را متوجه مردم نخواهدشد.

 6. پور گوروش :گفت

  dar sharayete emrooz har kari ke bekonim ma piroozim doshmane ma tarse mast age ba ham bashim age bishomar bashim hargez kesi jolodaremoon nist

 7. بازتاب: Tweets that mention هشدار در مورد نامه فرماندهان سپاه! | forpeoples -- Topsy.com

 8. سیامک :گفت

  ما دارای خشونت دفاعی هستیم ولو با کوکتل مولوتف!! ما در دستان مان یک بغل سبزه و گل و در کوله پشتی هایمان سنگ و کوکتل مولوتف! اگر با قاعده بازی کردند گل باران شان می کنیم واگر خواستند سوئ استفاده کنند کلوخ انداز را پاداش سنگ است. بیخود نیست که عده ای از فرماندهان و بسیجیان بخصوص رده های پایین ناگهان مهربان شده اند؟ ! آنها از ترس جانشان ناگهان وجدان اخلاقی شان گل کرد! که نه بابا اینها هموطن های ما هستند! نخیر تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاو و خر!! آنها روزی 200 هزار تومان می گرفتند و زن وبچه و پیرمرد و مردم بی دفاع را کتک می زدند و یا باتوم بر بینی ظریف دختری جوان می زدند!و جوابی نمی گرفتند, حالا دیده اند که آن ممه را لو لو برد و حالا اگر یکی بزنند ده تا می خورند!گارد ویژه مثل سگ از کوکتل مولوتف می ترسد! پس 200 هزار تومان سهل است 2 میلیون تومان نیز صرف نمی کند و پس ناگهان ندای وجدانشان را شنیدند!! که آنها را به صلح و صفا می خواند!همینطور ادامه باید داد تا آنها ندای وجدانشان را قویتر بشنوند! تا جایی که رهبر عزیزشان به تلویزیون بیاید و بگوید ندای وجدان خود را شنیده است. چه آوای خوشی است ندای وجدان!

 9. پیتر :گفت

  باید در نظر داشت که اساس شکل گیری سپاه برای حفاظت از حکومت بوده است. حکومت هیپگاه به ارتش که همیشه تمایل به مردم دارد اعتماد نداشته است لذا به نظر می رسد که احتمال نظریه دوم یعنی بازی خطرناک سپاه بیش از اولی باشد. اما از آنجا که تئوریسین های حکومت همیشه اشتباه های بزرگ می کنند (که اگر نمی کردند اوضاع خودشان از این بهتر بود) لذا این خبر می تواند در خود سپاه و مخصوصا در رده های بالاتر شکاف های را بیشتر کند. به هرحال هستند افراد سپاهی که نمی خواهند به سمت مردم شلیک کنند. در نتیجه اگر هم نظریه دوم درست باشد ، این در درازمدت می تواند به نفع جنبش سبز باشد.

 10. ایران :گفت

  نظرت را در مورد توطئه سپاه کاملا قول دارم ممکن نیست اینها کوتاه بیایند وتغییر کرده باشند شهید دزی کردند تا مظلوم نمائی کند وبااین نامه هم گناه کشتارشان در 1اسفند را به گردنمعترضین میاندازند تا دستشان برای تارو مار کردن معترضین باز باشد

 11. یک ناظر :گفت

  با نظر شما موافقم
  هر چند شاید بدبینانه باشد
  ولی باز هم نمی توان بطور کلی تمام سپاهیان را زیر سوال برد در بین آنها کسانی هستند که نه در ظاهر بلکه با قلب خود جنبش را همراهی می کنند از وضع موجود خسته اند

 12. Ali :گفت

  ya inke mikhahand jang rah biandazand vai az in mitarsand ke jang beshe vali kes nareh jang.
  va khodeshun bemunan va chaharta basijieh olagh.

 13. بهزاد :گفت

  درود!

  مطلب جالبي بود ممنون ولي ذکر اين نکته هم بد نيست که حکومت خودش روي لبه باريکي از جريان خشونت ايستاده است و دامن زدن خشونت، بر خلاف تصور روشنفکرانمان برايش اصلاٌ خوب نيست
  خشونت وقتي بسط پيدا کند ديگر دست بالا را در اعمال خشونت حکومت نخواهد داشت و او تا زماني پيروزست که بسيجي هايش در حمايت کامل نيروي انتظامي و قوه قضائيه بتواند بر سر مخالفين بکوبد و فرياد شهادت طلبي سر دهد اگر خشونت بسط پيدا کند ديگر سانديس خوري هزينه خواهد داشت و به شدت حکومت ضعيف ميشود براي ادامه مطلب به وبلاگ منم سري بزنيد

 14. nima :گفت

  بهترين كار اين است كه بگوييم حالا كه شما تيراندازي تمي كنيد پس هركس هفت تير بهخ كمر داشت منافق رجوي است و بايد خلع سلاح و احيانا كشته شود كه اين وضعيت و پوزيسيون را به نفع سبز تغيير ميدهد

 15. kia 1964 :گفت

  بسیار نکته بین و دقیق و بجا بود. من حتی مطمئن نیستم که این نامه وجود خارجی داشته باشد. این نامه چه نامه ای است که از بطن یکی از مرموزترین حکومتها اینطور بروز کند؟ شدنی نیست مگر هدف خاصی دنبال شود.

 16. من هنوز این خبرو از یه سایت رسمی نخوندم
  بلاگایی هم که نوشتنش لینک به منبع خبر نداده بودن

 17. منطقي :گفت

  کاملاً منطقي و به جا نوشته ايد. ضمن خوشبيني، نبايد 100درصد در دام اين جور تبليغات افتاد. ممکن است يک کمين باشد. به هر روي بايد احتياط کرد.

 18. Spresh:MSM :گفت

  این هم یک پاپوش و سناریوي جدید برای مخدوش کردن چهره ي واقعي و ولايی سپاه پاسداران مي باشد که ان شاالله با یاری خداوند و تحقق آیه ی{وَمَکَروا وَ مَکَرَ اَلله واَللهُ خَیرُ المَاکِرین}(همانا آنان حیله کردند و خداوند هم مکر کرد و خداوند بهترین مکر کنندگان است)اين حیله آنها همانند ساير حیله هایشان برملا و نابود خواهد شد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s